Paketid

Veskiekskursioon

  • Külaliste saabudes vaatame üle 1880. aastal ehitatud ja viimase 20 aasta jooksul järkjärgult  korda tehtud veskikompleksi hooned väljast.
  • Seejärel käime läbi  värkskojast, loomekojast ja poeruumist, mis kõik on valminud viimasel paaril aastal. 
  • Veskikojas näete, tunnete, kuulete Eestimaa viimase vee jõul töötava ajaloolise veski väge ja võimu. Veskiemanda selgituste saatel saate jälgida veskitööd viljatera puhastamisest jahu valmimiseni sajandi vanuste seadmete ja masinatega.
  • Leivakojas ootab laual veskileib ja joogipoolis.
  • Hind alates 12€ / külastaja
  • Kestus ~ 1.5 -2h

Veest leivani – “EHE” märgiga veskiprogramm

Ühine leivategu ja leivakeste vormimine, veskiekskursioon, leivamaitsmine koos joogipoolisega

  • 18€ / laps (vähemalt 20 last grupis)
  • 28€ / külaline (vähemalt 12 külalist grupis)
  • 340€/ grupp (väiksemad grupid)

Kestus ~3 tundi

Loe lähemalt

Rongiga veskisse

Hei, Tartu koolid ja lasteaiad! Teil on suurepärane võimalus bussi tellimata käia ära Eestimaa viimases vee jõul töötavas vesiveskis ja lisaks saada veel ka elamus rongisõidust!

Loe lähemalt

Rongiga rattaretkele Lõuna-Eestisse, Paluperra ja Hellenurme

Tahad linnast ära? Ihkad koos pere, sõprade või kolleegidega midagi põnevat teha ja näha? Otsid vaheldust, midagi nii kehale kui vaimule? Meil on Sulle hea pakkumine! Tule rongiga PALUPERRA, kus saab alguse 8- tunnine vaheldusrikas retk fatbake ratastel täis kultuuri-, maitse- ja mõõduka raskusega spordielamusi.

Loe lähemalt

JÕULUOOTUS VANAS VESKIS

Jõuluootus_Hellenurme_vesiveski2023Jõulud vanas veskis on just sellised, mida kiires ja moodsas maailmas aegaajalt igatsetakse – siin on aega meenutada ja mäletada, siin tunned vanu maitseid ja lõhnu, näed ja katsud asju, mis aegadetagused. Just seda saab pakkuda veskipere Hellenurmes, viimases Eestimaa vee jõul töötavas vesiveskis. Suure veski kõrvaltiivas aga ootab külalisi küünlasäras õdus leivakoda, kus hoolega valitud toorainest jõuluroad on valminud puuahjus,  ikka soolasest magusani. Tule Jõule pidama töökaaslaste, sõprade või perega! 

Jõulupakkumine: veskiekskursioon(1h), jõulumeeleolus rikkalik 3-käiguline söömaaeg leivakojas (2-3 h). 

Grupihind 6-10le  600EUR, iga lisanduv külaline 56 EUR. 

Jõuluootust saab sisustada ja siduda lisaks ka  õpitubadega – leivategu, piparkoogitaignategu, piparkoogimajategu, jõulupärja meisterdamine. 

Kirjuta või helista veskiemandale ja täpsusta oma soovid ning saad kaaslastega astuda jõuluaega, mis talletub mällu PÄRIS jõuluna, kaugel kärast ja linnamelust!  Tel. 52 05 142, mae@veskimuuseum.ee

PIZZATEGU Veskimuuseumi suveköögis

Kevadest sügiseni saame pakkuda suveköögis seltskondlikku pizzategu. Kui aeg kokku lepitud, teeb Veskiemand ettevalmistused – kütab ahju, sõtkub taigna, hangib pizzakattevaliku. Iga külaline saab lühikoolituse järel valmistada endale sobiva kuju ja kattega pizza, mis küpseb puuküttega pizza-ahjus vaid mõne minutiga ja selle siis kohe ka ära süüa, et juba järgmine pizza teiste maitsetega valmis meisterdada! Pakett on sobiv väiksele grupile (10-15 in), sobib hästi tähtpäevade tähistamiseks koos ühistegevusega.

HIND 30EUR/külaline

Teata ette, täpsusta soov ja aeg!

Veskiekskursioon töötavas vesiveskis eraldi tasu eest 1 tund/140EUR/grupp

Oleme paindlikud nii toiduvaliku, aja kui ilma😉 suhtes!

VEEL TEENUSEID:

Toitlustus gruppidele ettetellimisel

Ruumide rent (seminarideks, koosolekuteks koos kohvipausi või lõunaga)

Paadi rent

VESISE VEEBRUARI VASTLAD VESIVESKIS 2022

Talve ei ole, lund ja jääd ei ole, aga veskisse saab ikka tulla! Läheneva vastlapäeva mälestuseks pakume vastlapäeva meeleolu traditsioonide au sees hoidmisega, välja arvatud siis põhitraditsioon – liulaskmine. Veskiringi järel pakume leivakojas hernesuppi ja vastlakuklit. Seejärel meisterdame vastlavurre ja korraldame lõpuks ühe korraliku vurrikontserdi! Pakutav nii rahvuslik, et võib ka vabariigi aastapäeva niimoodi tähistada! Aja seltskond kokku ja seejärel lepi veskiemandaga aeg kokku, sest hernesupp tahab haudumist ja vastlakukkel kerkimist!

20 EUR/külaline ( 10-16 inimest grupis)

18EUR/ külaline (suuremad grupid)

Pakume paketti 2020. aasta veebruaris.