Rongiga veskisse

Hei, Tartu koolid ja lasteaiad! Teil on suurepärane võimalus bussi tellimata käia ära Eestimaa viimases vee jõul töötavas vesiveskis ja lisaks saada veel ka elamus rongisõidust! Pakett lastegruppidele sisaldab – Elroni rongiga sõit (lasteaialastele tasuta, teistel piletid tuleb ise osta) Tartust Paluperra, transfeer Palupera rongijaamast Hellenurme veskisse ja tagasi, veskiekskursioon leivateoga:

Pakett sisaldab:

  • Transfeer Palupera rongijaamast Hellenurme veskisse ja tagasi
  • Veskiprogramm “Veest leivani”: Hellenurmes on võimalik veel näha vee jõul töötavat vana-aja veskit. Külaliste saabudes avame turbiini ja veski läheb käima läbi nelja korruse. Veskiemanda ja möldri selgituste saatel näete vilja puhastamisest jahu valmimiseni. Leivakojas küpsetame leiba nagu vanasti – taina sõtkume suures puu-astjas, iga külaline saab vormida oma leivakese, mille küpsetame suures leivaahjus. Ahjusuult leiab igaüks pärast oma sooja lõhnava leivakese, mida ka kohe murda ja maitsta saab. Lisaks pakume joogipoolist ja eilast (jahtunud) leiba viilutatult. 
    Sooja leiba, mõtelge…

    Rongiga veskisse leivateole

Hinnad:

  • 17 EUR/laps (vähemalt 20 last grupis –  (veskiekskrusioon leivateoga, bussitransfeer 2x), lisaks tuleb osta rongipiletid ( lasteaialastele tasuta)
  • 325 EUR/grupp (kuni 10 inimest grupis) – (veskiekskursoon leivateoga, bussitransfeer), lisaks tuleb osta rongipiletid

Saatjad – õpetajad ( 2-3 tasuta)
Kestus 4, 5 ~tundi, sh veskis kuni 3,5 tundi.

Kuidas tulla?

Rongiga

Vali Tallinn -Valga liinil sihtkohaks Palupera peatus.

www.elron.ee

Bussiga

Hellenurmest väljub ka buss 13:53, millega saab otse 14:45-ks Tartusse.

www.peatus.ee

www.tpilet.ee

Lisavõimalused

  • saame pakkuda erineva sisu ja hinnaga söömaaega
  • soovitame külastuskohti ja põnevaid tegevusi lähipiirkonnas