Rongiga veskisse

Hei, Tartu koolid ja lasteaiad! Teil on suurepärane võimalus bussi tellimata käia ära Eestimaa viimases vee jõul töötavas vesiveskis ja lisaks saada veel ka elamus rongisõidust! Pakett lastegruppidele – Elroni rongiga sõit (lasteaialastele tasuta) Tartust Paluperra, transfeer Palupera rongijaamast Hellenurme veskisse ja tagasi, veskiekskursioon leivateoga:

Pakett sisaldab:

  • Transfeer Palupera rongijaamast Hellenurme veskisse ja tagasi
  • Veskiprogramm “Veest leivani”: Hellenurmes on võimalik veel näha vee jõul töötavat vana-aja veskit. Külaliste saabudes avame turbiini ja veski läheb käima läbi nelja korruse. Veskiemanda ja möldri selgituste saatel näete vilja puhastamisest jahu valmimiseni. Leivakojas küpsetame leiba nagu vanasti – taina sõtkume suures puu-astjas, iga külaline saab vormida oma leivakese, mille küpsetame suures leivaahjus. Ahjusuult leiab igaüks pärast oma sooja lõhnava leivakese, mida ka kohe murda ja maitsta saab. Lisaks pakume joogipoolist ja eilast (jahtunud) leiba viilutatult. 
    Sooja leiba, mõtelge…

    Rongiga veskisse leivateole

Hinnad:

  • 14-19 last grupis – 15 EUR (veskiekskrusioon leivateoga, bussitransfeer 2x), lisaks tuleb osta rongipiletid (lastele u 3EUR edasi-tagasi, lasteaialastele tasuta)
  • 20-30 last grupis – 12 EUR (veskiekskursoon leivateoga, bussitransfeer), lisaks tuleb osta rongipiletid

Saatjad – õpetajad ( 2-3 tasuta)
Kestus 4, 5 ~tundi, sh veskis kuni 3 tundi.

Kuidas tulla?

Rongiga

2019 aasta sügisel rongidel järgmised sõiduajad:
Kõigil päevadel väljub Tartust 10:11, Paluperas 10:47.
Tagasõit Paluperast 14:48, Tartus 15:25

www.elron.ee

Bussiga

Hellenurmest väljub ka buss 13:53, millega saab otse 14:45ks Tartusse.
Lisaks võimalus tellida soe lõunasöök.

www.peatus.ee

www.tpilet.ee