2024.a. 21. juuli pealelõunal toimub veskis miskit põnevat!!

21. juulil toimub veskis midagi erakordset! Ühel õhtupoolikul pakume nii põnevat ajalootundi kui kaunist kitarrimuusikat!
Külla tuleb ajaloolane, kirjanik, giid JAAK JUSKE, kelle lapsepõlv on tihedalt seotud Hellenurmega. Ajaloo keerdkäiguna on praegune veskipere mitmete teemade kaudu seotud otse ja kaude Jaagu ja tema esivanematega. Kõigest sellest, sh juhuslikkusest, mis saab elus ja suhetes määravaks, ja muid põnevaid lugusid tuleb Jaak meile vestma 21. juuli pealelõunal kl 16.00.

Õhtu jätkub kl 18.00 kontserdiga KITARRIDUOLT Jelena Ossipova ja Kristjan Tamm, kes viivad meid kaunisse ja mitmekesisesse muusikamaailma kahe akustilise kitarri abil.Kitarriduo Jelena Ossipova ja Kristjan Tamm

Avatud on kohvik.

Võta endale see suvise pühapäeva pealelõuna ja saa osa nii põnevast ajaloost ja lugudest, mis just selleks õhtuks on kokku kogutud kui kaunist muusikast korraga ja ühes kohas.

Osalejate arv on piiratud, sest peame oluliseks, et kõik külalised saavad istuda mugavate, erinevatest ajastutest pärinevate looga toolidele ja laudade taha.

Muusikutest veel:
Kitarriduo Jelena Ossipova ja Kristjan Tamm
Kavas: Pärt, Pujol, Sheeran jt.

JELENA OSSIPOVA on lõpetanud magistrantuuri Eesti Muusika- ja
Teatriakadeemias Heiki Mätliku juhendamisel, samuti õppinud
vahetusüliõpilasena Soomes Sibeliuse Akadeemias. Jelena on osalenud paljudel maailma mainekaimate kitarristide meistrikursuste ning täiendanud end 2003. aastal Salzburgis Mozarteumi suveakadeemia kursustel. Lisaks kontsertegevusele Eestis on ta esinenud Poolas, Soomes, Leedus, Iisraelis ja Venemaal. Ta on hinnatud solist ja teeb aktiivse kammermuusikuna koostööd erinevate eesti tuntud muusikutega.

KRISTJAN TAMM on lõpetanud Karlsruhe Muusikaülikooli professor Boris Baggeri juures. Lisaks on ta ennast täiendanud paljude nimekate kitarristide meistrikursustel. Tema rahvusvaheline kontserttegevus solisti, mitmekülgse kammermuusiku ja orkestrandina on viinud teda Eestisse, Soome, Venemaale, Saksamaale ning Šveitsi.

Kitarriduo Ossipova-Tamm tegutseb aastast 2020 ja nende esinemisi
iseloomustavad sügav musikaalsus, tehniline meisterlikkus, kirev ja
huvitav kava ning julgus ületada muusikastiilide piire. Nende kontsertidel kohtuvad barokkmuusika meistriteosed rokiga, Lõuna-Ameerika muusika popi ja filmimuusika pärlitega.

Ajakava 21. JUULIL HELLENURME VESKIMUUSEUMIS:
Kl 16.00 Ajaloo võlu ehk Eesti lugude kohtumised Hellenurmes. Külas on ajaloolane, kirjanik, giid JAAK JUSKE
Vaheaeg
kl 18.00 KONTSERT
Kitarriduo JELENA OSSIPOVA & KRISTJAN TAMM

Piletid saadaval siin: https://piletikeskus.ee/et/e/yns7r3
Uksed avame kell 15:30
Veskiringkäigu teeme huvilistele kontserdi järel.
Kohtumiseni veskis!