KONTSERT HILISSUVE LOOD JA LAULUD 30. augustil 2023 kell 19.00

Tuntud jazzmeloodiaid ja omaloomingut esitab SingleCrew koosseisus Madli, Meelis, Martin Ainsalu. Trio loob muusikat inimhääle, klahvide ja pillikeeltega, mille hõrk helikeel jõuab kuulajani delikaatses väljenduses siira esitusena.

HILISSUVE LOOD JA LAULUD on nostalgilise alatooniga kontsertkava. Nii nagu ka suve lõpp põhjamaa inimesele – hingesoojendavad mälestuspildid suvekuudest ja kerge nukrus, et see üürike aeg on taas möödumas. Koos Hellenurme veski kammersaalist avaneva romantilise järvevaatega pakub augustiõhtu kontsert kuulajale kireva buketi emotsioone, värve, vaateid. Kontserdil kuuleb kaunist ja armastatud traditsioonilist jazzmuusikat, aga ka kargemaid ja progressiivsemaid helisid; helgeid kooskõlasid ja kaasakiskuvaid improvisatsioone.
Madli Ainsalu on jazzlaulja ja laulukirjutaja, õppinud muusikat Otsakoolis, EMTA-s, TÜVKA Viljandi kolledžis ning Rootsis Lundi ülikooli Malmö akadeemias. Madli loomingut on tunnustatud Uno Naissoo nimelisel heliloomingu konkursil ja klaveripalade konkursil „Lustlik klaver“. Peagi valmib esimene tema autorialbum ansamblilt Nord Lights.
Meelis Ainsalu on basskitarrist, kitarrist ja kontrabassimängija, kelle virtuooslik pillikäsitlus ja omanäolised improvisatsioonid pakuvad naudingut nii nõudlikule muusikaliselt haritud publikule kui lihtsat ja siirast meloodilist kõla eelistavale kuulajale. Tema helikeel liigub rockmuusika ja jazzi piirimail.
Trio noorim Martin liige õpib MUBA-s rütmimuusika klaveri erialal. Ta on esinenud paljude erinevate koosseisudega kooli sisestel ja välistel kontsertidel olles klahvpillimängijaks bigbändides, jazzansamblites ja teistes erinevaid stiile viljelevates koosseisudes. Olete oodatud kuulama.
Piletid müügil Piletikeskuses: https://piletikeskus.ee/et/7w7co0
Kohapeal hind 18/15 EUR